Slide toggle

Masz pytania

od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-16.00 Boguszowa 3, 33-300 Nowy Sącz 608282646 info@boguszowa.pl

Polub nas na Facebooku

Goliat – niesamowity pies

Przedstawiam Wam Goliata: To najtrudniejszy a zarazem najwspanialszy pies jaki kiedykolwiek trafił w moje ręce.

Przyjechał do mnie z Fundacji Pod Psim Aniołem – dzięki Kasi Pudo, która namówiła mnie na pracę z tym psem. Przyjechał z etykietą psa agresywnego, nieobliczalnego, dostawał spore dawki psychotropów – te już po dwóch miesiącach całkowicie odstawiłem.

Nie udało mi się go całkowicie ucywilizować a nawet w pewnym momencie, gdy już wiedziałem, że nawet nie będę próbował go przeznaczać do adopcji tylko zostanie ze mną, chyba z części pracy nad cywilizowaniem zrezygnowałem. Goliat nie tolerował obcych – a obcy byli dla niego wszyscy oprócz mnie – o ile w kojcu potrafił jeszcze wysłać jakiś sygnał ostrzegawczy tak na wolnym terenie atakował bez najmniejszego uprzedzenia – a ataki miał wyjątkowo skuteczne – tutaj nie było mowy o jakimś ostrzegawczym uderzeniu zębami – było uderzenie pełną siłą – niestety (albo dla niektórych stety) jeśli stanąłem mu w tym na drodze to zanim się zorientował i mi się obrywało.

Pies ze wspaniałą psychiką, pewnością siebie i „nieustępliwością” – był doskonałym nauczycielem i jednocześnie cudownym przyjacielem – z tym właśnie psem miałem wrażenie porozumienia bez słów, bez dotyku – z nim umiałem siedzieć godzinami i przyglądać się światu. Mam nadzieję, że czas spędzony przed odejściem ze mną w jakiś sposób uprzyjemnił mu psie życie. Do zobaczenia kiedyś w nowej trasie Przyjacielu.

Z tego miejsca chciałem też podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pojawienia Goliata w moim życiu – czy to bezpośrednio czy przez pomoc finansową na budowę kojca – dzięki Wam ten pies miał swoją szansę.

komentarzy wpisu

  • WiktorCzerwiec 18, 2018 at 6:36 am

    Ujmująca historia i wspaniały przyjaciel. Powinieneś pisać więcej i częściej 😉 Jest potencjał.

    odpowiedz
  • MartaCzerwiec 18, 2018 at 6:53 am

    Szczególne miejsce Goliat miał rownież w moim sercu. Każdy spacer z Wami był dla mnie wielkim wydarzeniem.

    odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *