Kim jestem i co tu robię

Witek częściej znany jako „soviet”, zamieszkuję tu od 2016 roku. Postanowiłem przeznaczyć część starej chaty na schronisko lub inny projekt i tak zaczęła się przygoda w Beskidzie. Zajmuję się psami z głębokimi problemami behawioralnymi a dokładniej z tymi, które już pogryzły ludzi i wiedzą z czym to się je. Staram się je ocenić i umożliwić powrót do normalnego życia między ludźmi.  Poza tym programuję, param się administrowaniem serwerami i jestem żyjącą encyklopedią wiedzy i umiejętności – wiem, wiem to ostatnie to straszne samochwalenie się ale tak ktoś kiedyś o mnie nappisał i sobie zawłaszczyłem ten tekst w myśl zasady – jak się nie pochwalisz to kto cię pochwali. Próbuję zgłębić wiedzę dot. ziołolecznictwa i naturalnych kosmetyków bez uciekania się do magii a bazując na wiedzy z zakresu fizyki i chemii. Projekt jest otwarty dla wolontariuszy, którzy interesują się i pragną rozwinąć umiejętności w ogrodnictwie, ziołoznawstwie, robieniu przetworów, tłoczenie olejów, gotowaniu, trenowaniu psów, stolarce, survivalu.

Nie akceptuję gdy ktoś spróbuje mnie nawracać na swoje wartości – możemy dyskutować o wyższości A nad B ale na wiare nie zamierzam niczego przyjmować. Swojej wizji świata też nie zamierzam nikomu narzucać – po prostu musimy się tolerować 🙂

Akceptuję wszystkie diety – sam akurat jadam mięso, ale nnie zamierzam nikomu tego narzucać,

Boguszowa to małe gospodarstwo w Beskidzie Sądeckim, gdzie życie toczy się z dala od zgiełku miast, podążając za prawami natury. Człowiek i Matka Natura idą razem w za pan brat.

Jak tu się żyje?

Żyje się tutaj zgodnie z porami roku, dobierając obowiązki dla każdego zamieszkującego Boguszową tak by rozwijał swoje umiejętności, zainteresowania i świadomość. Jestem otwarty na nowe pomysły i inwencję twórczą tych, którzy tu mieszkają lub mnie odwiedzają.

Wizja

Świat, w którym społeczność ludzka żyje w równowadze, i w którym ludzie rozumiejąc wartość kokreacji i współpracy tworzą i rozwijają się, w poszanowaniu dla przyrody i otoczenia. Liczę na zachowanie tradycji, akceptując jednocześnie wiele z nowych technologii.

W co wierzę

Natura jest nieodłącznym i niezastąpionym elementem życia człowieka. Być w harmonii z naturą to być w harmonii ze sobą. Będąc w harmonii ze sobą pozwalamy sobie żyć świadomie i twórczo. Nierozerwalnie z Naturą tworzymy jedną całość.

Gdzie jestem

Nazwa Boguszowa, pochodzi od wioski, w której mieszkam. Położona jest w Beskidzie Sądeckim z widokiem na malowniczą dolinę oraz rozciągające się kilometrami góry.

 

Podziel się