Menu Zamknij
Boguszowa to małe gospodarstwo w Beskidzie Sądeckim, gdzie życie toczy się z dala od zgiełku miast, podążając za prawami natury. Człowiek i Matka Natura idą razem w za pan brat.
Czym się zajmuję

Żyje się tutaj zgodnie z porami roku, dobierając obowiązki dla każdego zamieszkującego Boguszową tak by rozwijał swoje umiejętności, zainteresowania i świadomość. Jestem otwarty na nowe pomysły i inwencję twórczą tych, którzy tu mieszkają lub mnie odwiedzają.

Wizja
Świat, w którym społeczność ludzka żyje w równowadze, i w którym ludzie rozumiejąc wartość kokreacji i współpracy tworzą i rozwijają się, w poszanowaniu dla przyrody i otoczenia. Liczę na zachowanie tradycji, akceptując jednocześnie wiele z nowych technologii.
W co wierzę

Natura jest nieodłącznym i niezastąpionym elementem życia człowieka. Być w harmonii z naturą to być w harmonii ze sobą. Będąc w harmonii ze sobą pozwalamy sobie żyć świadomie i twórczo. Nierozerwalnie z Naturą tworzymy jedną całość.

Gdzie jestem

Nazwa Boguszowa, pochodzi od wioski, w której mieszkam. Położona jest w Beskidzie Sądeckim z widokiem na malowniczą dolinę oraz rozciągające się kilometrami góry.

Kim jestem

Witek aka. Soviet, zamieszkuje tu od 2016 roku. Postanowił przeznaczyć część starej chaty na schronisko lub inny projekt i tak zaczęła się jego przygoda w Beskidzie. Witek zajmuje się psami z głębokimi problemami behawioralnymi, co jest jego pasją. Poza tym programuje i jest żyjącą encyklopedią wiedzy i umiejętności (tekstu nie pisałem ja, ale, że czasem lubię być chwalony to sobie zostawiłem;) ). Próbuję zgłębić wiedzę dot. ziołolecznictwa i naturalnych kosmetyków

Być może Ty. Projekt jest otwarty dla wolontariuszy, którzy interesują się i pragną rozwinąć umiejętności w ogrodnictwie, ziołoznastwie, robieniu przetworów, tłoczenie olejów, gotowaniu, trenowaniu psów, stolarce, survival, mistycyzm, samo-świadomości