Slide toggle

Masz pytania

od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-16.00 Boguszowa 3, 33-300 Nowy Sącz 608282646 info@boguszowa.pl

Polub nas na Facebooku

Boguszowa to małe gospodarstwo w Beskidzie Sądeckim, gdzie życie toczy się z dala od zgiełku miast, podążając za prawami natury. Człowiek i Matka Natura idą razem w za pan brat.
W zacisznej Boguszowej w harmonii poszerzamy nasze horyzonty jak to nam zostało zapisane.
Czym się zajmujemy

Żyjemy zgodnie z porami roku dobierając obowiązki dla każdego zamieszkującego Boguszową tak by rozwijał swoje umiejętności, zainteresowania i świadomość. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inwencję twórczą tych, którzy z nami mieszkają i nas odwiedzają.

Nasza wizja
Świat, w którym społeczność ludzka żyje w równowadze, i w którym ludzie rozumiejąc wartość kokreacji i współpracy tworzą i rozwijają się jako jedna świadomość, w poszanowaniu dla rządzących nią praw. Praw, które od zarania wieków, stanowią podstawę naszej egzystencji i zapewniają przetrwanie naszego gatunku oraz planety, a które z generacji na generację przekazywane są jako tradycje, rytuały i wierzenia, które prezerwujemy ze zrozumieniem ich wartości.
W co wierzymy

Iż natura jest nieodłącznym i niezastąpionym elementem życia człowieka. Być w harmonii z naturą to być w harmonii ze sobą. Będąc w harmonii ze sobą pozwalamy sobie żyć świadomie i twórczo. Nierozerwalnie z Naturą tworzymy jedną całość.

Gdzie jesteśmy

Nazwa Boguszowa, pochodzi od wioski, w której się znajdujemy. Położona jest w Beskidzie Sądeckim z widokiem na malowniczą dolinę oraz rozciągające się kilometrami góry.

Kim jesteśmy

Witek aka. Soviet, zamieszkuje tu od 2016 roku. Postanowił przeznaczyć część starej chaty na schronisko lub inny projekt i tak zaczęła się jego przygoda w Beskidzie. Witek zajmuje się psami z głębokimi problemami behawioralnymi, co jest jego pasją. Poza tym programuje i jest żyjącą encyklopedią wiedzy i umiejętności (tekstu nie pisałem ja, ale, że czasem lubię być chwalony to sobie zostawiłem;) ). Próbuję zgłębić wiedzę dot. ziołolecznictwa i naturalnych kosmetyków.

Być może Ty. Nasz projekt jest otwarty dla wolontariuszy, którzy interesują się i pragną rozwinąć umiejętności w ogrodnictwie, ziołoznastwie, robieniu przetworów, tłoczenie olejów, gotowaniu, trenowaniu psów, stolarce, survival, mistycyzm, samo-świadomości

Nasza psia brygada
zdjęcie rottwielera z hodowli Lewirot o imieniu Sauron
Sauron Lewirot rottweiler
Doberman Yopo
Rambo - rottweiler do adopcji
Aslan - w typie hovavarta do adopcji
Goliat - pies niesamowity. Pozostanie w mej pamięci
Warsztaty praktyczne i wykłady w Boguszowej
Dla ludzi, którzy kochają żyć w harmonii i radości, stworzyliśmy warsztaty które dostarczą wam wiedzę i umiejętności praktyczne w dziedzinach takich jak:

robienie mydła

robienie kosmetyków

prowadzenie małego gospodarstwa

sztuka przetrwania (survival)

pozyskiwanie zasobów w warunkach naturalnych

przygotowywanie maceratów, nalewek z ziół

wiedza ludowa naszych przodków