[vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1340″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Uruchomiliśmy domową tłocznię oleju na zimno – będzie jeszcze zdrowiej i smaczniej!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Oleje tłoczone na zimno nie są oczyszczane. Pozwala to na zachowanie w nich zdrowych tłuszczów oraz witamin. Bardzo ważne dla zdrowia jest, aby olej spożywczy nie był przetworzony – rafinowany. Proces rafinacji, oprócz tego, że zabija wszystkie wartości odżywcze oleju, zmienia go na produkt szkodliwy dla naszego zdrowia.

Oleje tłoczone na zimno, nierafinowane, dostarczają do organizmu całą masę składników prozdrowotnych między innymi: witamin, mikro i makro elementów, fitosteroli, lecytyn oraz przede wszystkim naturalnych, niezmienionych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Kwasy te są konieczne do prawidłowego funkcjonowania calutkiego naszego organizmu i muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim stosunku m.in. Omega 3 do Omega 6 i odpowiednio dobierać spożywane oleje.

Oleje tłoczone na zimno to również doskonała podstawa do wielu kosmetyków. W oddzielnych wpisach postaram się opisać kolejno z każdych olei i jego właściwości.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=4J8d7dvmrWE” align=”center” title=”Tak pracują nasze maszyny”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70  +    =  80