Serdecznie witam na stronie Boguszowa.PL

Zapraszam do spędzenia odrobiny czasu z dala od zgiełku miasta i pędu cywilizacji. Tutaj możesz odpocząć, popracować w ogrodzie i lesie, zdradzę trochę tajników przyrządzania ziół i kosmetyków na nich opartych, czasem coś ugotuję – a nie chwaląc się podobno robię to dobrze:). W domu znajdują się podstawowe wygody, jest łazienka, kuchnia, ciepła i zimna woda. Ogrzewam się piecami opalanymi drewnem a czasem przy ognisku. Chętnie przyjmuję pod dach różnorakie osoby – jedynym warunkiem jest nienarzucanie nikomu swojego światopoglądu i generalnie tolerancja.

CO NAM DAJĄ ZIOŁA

Produkty, składniki, przepisy i opisy - czyli wyciskam z ziół ile się da

Kozy w Boguszowej

Wszystko co związane z mieszkającymi tutaj kozami

Psy i inne zwierzęta

Zwierzęta mieszkające ze mną w domu i ogrodzie

GOTUJ Z CHŁOPEM

Zdarza mi się czasem pogotować różności – nie znam żadnych przepisów ani proporcji, ale w miarę mi to wychodzi (chyba, że boją się powiedzieć, że niedobre). No cóż mi tam w każdym razie smakuje i tutaj czasem podzielę się swoimi kulinarnymi wyprawami.

Ja z Goliatem
Ja z Goliatem - znaczy ten brzydszy to ja 🙂

Kim jestem i co tu robię

Witek częściej znany jako „soviet”, zamieszkuję tu od 2016 roku. Postanowiłem przeznaczyć część starej chaty na schronisko lub inny projekt i tak zaczęła się przygoda w Beskidzie. Zajmuję się psami z głębokimi problemami behawioralnymi a dokładniej z tymi, które już pogryzły ludzi i wiedzą z czym to się je. Staram się je ocenić i umożliwić powrót do normalnego życia między ludźmi.  Poza tym programuję, param się administrowaniem serwerami i jestem żyjącą encyklopedią wiedzy i umiejętności – wiem, wiem to ostatnie to straszne samochwalenie się ale tak ktoś kiedyś o mnie nappisał i sobie zawłaszczyłem ten tekst w myśl zasady – jak się nie pochwalisz to kto cię pochwali. Próbuję zgłębić wiedzę dot. ziołolecznictwa i naturalnych kosmetyków bez uciekania się do magii a bazując na wiedzy z zakresu fizyki i chemii. Projekt jest otwarty dla wolontariuszy, którzy interesują się i pragną rozwinąć umiejętności w ogrodnictwie, ziołoznawstwie, robieniu przetworów, tłoczenie olejów, gotowaniu, trenowaniu psów, stolarce, survivalu.

Nie akceptuję gdy ktoś spróbuje mnie nawracać na swoje wartości – możemy dyskutować o wyższości A nad B ale na wiare nie zamierzam niczego przyjmować. Swojej wizji świata też nie zamierzam nikomu narzucać – po prostu musimy się tolerować 🙂

Akceptuję wszystkie diety – sam akurat jadam mięso, ale nnie zamierzam nikomu tego narzucać,

Boguszowa to małe gospodarstwo w Beskidzie Sądeckim, gdzie życie toczy się z dala od zgiełku miast, podążając za prawami natury. Człowiek i Matka Natura idą razem w za pan brat.

Jak tu się żyje?

Żyje się tutaj zgodnie z porami roku, dobierając obowiązki dla każdego zamieszkującego Boguszową tak by rozwijał swoje umiejętności, zainteresowania i świadomość. Jestem otwarty na nowe pomysły i inwencję twórczą tych, którzy tu mieszkają lub mnie odwiedzają.

Wizja

Świat, w którym społeczność ludzka żyje w równowadze, i w którym ludzie rozumiejąc wartość kokreacji i współpracy tworzą i rozwijają się, w poszanowaniu dla przyrody i otoczenia. Liczę na zachowanie tradycji, akceptując jednocześnie wiele z nowych technologii.

W co wierzę

Natura jest nieodłącznym i niezastąpionym elementem życia człowieka. Być w harmonii z naturą to być w harmonii ze sobą. Będąc w harmonii ze sobą pozwalamy sobie żyć świadomie i twórczo. Nierozerwalnie z Naturą tworzymy jedną całość.

Gdzie jestem

Nazwa Boguszowa, pochodzi od wioski, w której mieszkam. Położona jest w Beskidzie Sądeckim z widokiem na malowniczą dolinę oraz rozciągające się kilometrami góry.

 

Tajemniczy ogród - czyli pięknie i półdziko

Filmik z kawałka ogrodu

Boguszowa - taki mój zapiecek
5.0
Based on 7 reviews
napędzany przez Facebook
Karol Cembrzyński
Karol Cembrzyński
2021-03-14T19:46:05+0000
Polecam wszystkie produkty z Boguszowej zarówno świeżo wytłaczane oleje jaki i kremy do ciała
Małgorzata Zielińska
Małgorzata Zielińska
2020-01-22T20:53:25+0000
Wlasciciel czlowiek o wielkim serduchu 😊
Edzia G-k
Edzia G-k
2019-05-25T23:09:38+0000
Magiczne miejsce które leczy złamane 💔
Kasia Sroka
Kasia Sroka
2018-11-23T18:56:02+0000
krem marchewkowy jak dla mnie rewelacja.Na razie tylko na noc ale jak przymrozi to i na dzień bedzie... znakomity.Serdecznie polecam jak ktoś ma obawy.Niech Was nie zrazi konsystencja , wygląda na bardzo tłusty ake wchlania sie znakomicie 😘czytaj więcej
Małgorzata Kozera
Małgorzata Kozera
2018-11-06T20:34:59+0000
Gospodarz ciekawie prawi, otoczenie cudowne.....nie chce sie stamtąd wyjeżdżać
Gosia SweetLove
Gosia SweetLove
2018-01-04T21:09:32+0000
Piękny dom z pięknym ogrodem w pięknym miejscu i cudowny gospodarz z wielkim sercem.
Marta Marcinkowska
Marta Marcinkowska
2017-04-02T14:36:41+0000
To takie miejsce , gdzie zapominasz o wszystkim. Jest tylko tu i teraz.
Podziel się